Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit, že od září bude z provozních důvodů upravena otevírací doba zámku. Zámek bude otevřen denně kromě pondělí, ale od 10 do 17 hodin. Také o říjnových víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin.
V období od 1. do 9. září 2016 bude pokladna otevřena vždy pouze 15 minut před celou hodinou (prohlídkou).
Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

 

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás informovat, že tuto sobotu 27. 8. 2016 budou v době konání svatebních obřadů v Zrcadlovém sále prohlídky v zámecké expozici omezeny. V době od 11 do 14 hodin bude expozice pro veřejnost uzavřena. Prohlídky se budou konat v 9, v 10, ve 14, v 15 a v 16 hodin.

Výstava Zámecké imaginárium - 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku bude otevřena po celý den od 9 do 17 hodin.

Děkujeme Vám za pochopení.

 

 

 

První zářijová sobota je již šestou sezónu vyhrazena pro Swingový festival na zámku.  Chybět nebudou Pružná těla, která jako každý rok akci zahájí a po nich festival nabídne vystoupení profesionálního hudebního tělesa a tím budou SKETY, vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů.  Program pokračuje vystoupením kosteleckých 5pm jazzband a jako předposlední se představí  DiJAZZtiva, uskupení hudebníků, které má své kořeny na farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V letošním roce však program swingového festivalu poslední skladbou kapely DiJAZZtiva neskončíme, ale plynule, s její podporou, pokračujeme elektroswingovou diskotékou s DJ Pavlem Smetanou. Vstupenky na festival zakoupíte přímo na místě v den konání akce. Začínáme ve 14 hodin.

O týden později vás pozveme hned na dvě sobotní akce. Nový zámek Kostelec nad Orlicí pořádá, u příležitosti 700. výročí zmínky o městě, v Galerii Kinský výstavu Kostelecký salón 2016. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 10. září 2016 v 17 hodin. Jedná se již o druhou výstavu mapující tvorbu výtvarníků, profesionálních i amatérských, narozených, žijících či tvořících v Kostelci. O dvě hodiny později, v 19 hodin, zaplní Zrcadlový sál tóny koncertu u příležitosti Festivalu F. I. Tůmy a my si vychutnáme koncert absolventů ZUŠ, která nese jméno tohoto významného umělce a také slaví v letošním roce 50. výročí založení. Dále vystoupí dechové kvinteto Musica Per Sinque. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru.

V neděli 11. září 2016 ve 21 hodin zakončí tento tradiční festival koncert s ohňostrojem v areálu parku. Uslyšíme Hudbu k ohňostroji Georga Friedricha Händela v podání souboru Konor Horns a uvidíme ohňostroj v režii pana Václava Krba.

Zcela novou akci pro vás připravujeme v sobotu 17. září 2016, kdy ve 14 hodin začíná první Food festival na zámku - velký piknik se spoustou jídla a dobrého pití nejen od regionálních výrobců.  Přineste si košíky a deky a užijte si příjemné odpoledne v zeleni zámeckého parku.  Připravený je doprovodný hudební program i program pro děti.

Hudební akci jsme pro vás ve spolupráci se ZUŠ F. I. Tůmy nachystali také na další sobotu 24. září 2016, kdy již v 17:30 hodin v Zrcadlovém sále vystoupí komorní flétnový soubor MAGISTRI.

Září přinese spoustu hudby, výstavu a něco pro vaše chuťové pohárky. Co ještě chybí? Divadlo! Na to se můžete přijít podívat v pátek 7. října 2016 od 20 hodin do Zrcadlového sálu. Komedie Biostory v podání tří krásných žen Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové, Nikoly Zbytovské je o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v rukou "nepravých" stát pastí pro ty slabší, hledající. Představení divadla MALÉhRY z Brna je reflexí dnešní společnosti, našich představ a snů... Děj je zasazen do prostředí fiktivního Bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být BIO. ...BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Dříve člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes chce "poznat sám sebe." Obojí může být dobrý byznys! Vstupenky na toto představení si můžete zakoupit v informačním centru nebo v pokladně zámku.

Věříme, že si opravdu z naší nabídky vyberete a setkáme se v areálu Nového zámku!

 

 

Líbí se Vám výstava Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku a chcete poznat její autory?
Přijďte v sobotu 7. května 2016
na happening, který proběhne v areálu parku Nového zámku za přítomnosti skvělé „party“ výtvarníků – autorů výstavy.

Začínáme ve 14 hodin pohádkou, nezmeškejte začátek!

Co všechno máme v plánu

Divadlo ANČÍ a FANČÍ   -  "Pohádka Pohádková"
Kašpárek si vždy poradí! Je nemocný král, je rozmazlená princezna, jsou čerti, je drak a co dál? Pohádkové postavy ožívají ve veselém, výpravném, činoherním i loutkovém interaktivním  představení.  Hrají: Jana Paulová, Ivana Hessová

Křest knihy KABINETY STUCHLÉ s autogramiádou autorky Stáni Stuchlé a DVD s názvem KABINETY STUCHLÉ  V ZÁMKU KOSTELECKÉM a s možností jejich zakoupení přímo na místě. Kmotrem knihy se stane majitel zámku pan František Kinský.

Autogramiádu Matěje Formana  - máte doma knihu Jiřího Stránského ilustrovanou Matějem Formanem, vezměte si ji s sebou. Nemáte žádnou takovou? Nevadí. Můžete si ji u nás koupit za internetové ceny a nechat si ji od ilustrátora podepsat. K mání budou také krásné pohlednice s obrázky autora, které vám jistě také rád počmárá…

Komentované prohlídky výstavy, přímo v galerii, kde se potkáte s autory těch báječných a jedinečných věcí a můžete je vyzpovídat a dozvědět se spoustu nových a zajímavých informací, třeba od Josefa a Anti Sodomkových.

Milé dílničky s Martinem a Renatou Lhotákovými a s Terezou Komárkovou. Poznáte, jak úžasný materiál je dřevo, a kolik radosti vám přinese práce s ním.

Kostýmy a CVAKMAT(http://www.cvakmat.cz/) – převlékání a focení, zábava na jednom místě.

K pití vám nabídneme třeba Joker Cider, děti také žíznit nebudou a k jídlu vám spoustu dobrot připraví Toniova zámecká kavárna a restaurace.

Vstupné 50 Kč (jen dospěláci)